Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puszka Pandory


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
200 odpowiedzi w tym temacie

#21 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 01 marca 2012 - 04:30

Otóż mój pomysł wygląda mniej więcej tak:
  • budujemy od zera
  • powstałoby jedno miasto; wiem, że to brzmi źle/słabo/podbija kupą itp. itd. Pozwólcie zatem, że wyjaśnię. Każdy użytkownik ma 2 opcje. Otrzymać działkę w mieście lub teren w "dziczy"
  • odmiennością działek w miastach od tego co jest teraz byłby wymiar; obecnie jest to z reguły 30x30 jeżeli się nie mylę ;) rozmiar zostałby zwiększony do powiedzmy maksymalnie 100x100 na jedną działkę
  • miasto zostałoby podzielone na dzielnice według kategorii; przykładowo: domy, farmy, fortece
  • jeżeli osoby chciałby założyć klan/grupę/frakcję etc mogłby otrzymać działkę w mieście równą wielkości 4 działek zwykłych
  • miasto nie miałoby określonych granic, rosłoby w miarę przybywania ilości graczy na serwerze
  • sprzedawanie działek niemożliwe; możliwość sprzedania budowli, płatność jedynie za pomocą materiałów zdobytych podczas gry (nie, diamenty nie byłyby jedyną formą zapłaty, ale każdy materiał; ustalane indywidualnie przez graczy zainteresowanych transakcją- obecność admina mile widziana)
  • pomoc admina/moda w odbudowie posesji w wyniku problemów serwera (wycięte kawałki świata, pożar itp.) jak najbardziej możliwa i wskazana
  • zapytać by można, no dobrze, ale co z budowlami nie nadającymi się do mieszkania, tylko takimi co mają wyglądać (np posągi Tyrotrona czy postaci z gier lub jakichkolwiek innych); na takie potrzeby zostałby przydzielony teren, gdzie chętny gracz otrzymywałby cuboid, ewentualnie materiały (kwestia dyskusyjna)



Teraz coś na temat samego serwera :)
  • pluginy świata, sądzę, że tutaj ja mam mało do powiedzenia, ale: worldguard, authme, worldedit, bpermissons, openinv, lockette, simpleclans powinny raczej być; reszty nie znam/ nie mogę sobie przypomnieć- Tyro sam najlepiej wie co jest potrzebne :P
  • admini/moderatorzy na takich samych prawach jak obecnie (tak sądzę, chyba, że Tyro uzna zmiany za potrzebne)
  • PVP dozwolone na każdym, chyba, że osoba dołączy do noPVP (zdaje mi się, że za to też plugin odpowiada jakiś ;) )
  • klany od minimum 4 osób (zasada przydzielania 4działek połączonych w jedną dużą)
  • regulamin oczywiście będzie, zmieniony w minimalnym stopniu; egzekwowany przez administrację serwera
  • plugin jobs; tutaj pojawia się problem, bo niszczy on w znacznym stopniu pure survival, więc nie wiem czy by przetrwał
  • brak kopalni czy lasu, który jest auto-uzupełniany przez administrację
  • admini i moderatorzy nie wspomagają surowcami, sami muszą zdobywać jeżeli chcą coś dla siebie zbudować (można to sprawdzić w logach gry)
  • odmiennością nie pomagania jest Vip- zbarane zostanie mu prawo do polecenia /give, na rzecz administratora/moda, który będzie przydzielać określone materiały Vipom- nie będzie to worek bez dna, ilość ograniczona w ciągu dnia. (temat na forum, co, ile i komu dał @ lub mod)
  • powyższy podpunkt jest niewygodny i komplikujący, ale wiem co by było, gdyby dać Vipowi polecenie /give w takich "warunkach"


Póki co tyle wymyśliłem, nie przewidziałem wielu rzeczy- jestem tego świadomy, ale jestem gotów odpowiadać na pytania i sugestie :) Zakładam, że Tyro będzie mieć największe obiekcje, a sam pomysł jawi się jako coś niemożliwego i strasznego :P Może i tak, ale to w końcu moja własna wizja "co by było gdyby" ^_^


może ktoś dotrwa do końca tych wypocin :D


  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#22 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 01 marca 2012 - 04:42

szczegółowo ustosunkuję się później, chcę najpierw poznać inne głosy. nie chcę zamykać dyskusji swoimi uwagami. wiecie o co chodzi.

mam tylko jedną ogólną uwagę. w tej koncepcji jest konieczne znaczne zaangażowanie adminów, a to może byc trudne do realizacji.
  • 0

#23 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 01 marca 2012 - 04:47

Wiem o tym Tyro, zaangażowanie lub zwiększenie ich liczby (bardziej myślę o większej ilości modów).
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#24 Anuu<3

Anuu<3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 01 marca 2012 - 04:58

Endoo Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam .Arcadie mielibyśmy budować od nowa (jestem za ).? :girl_mad:
  • 0
Among the world around me is true only music.
-Music will be forever in my heart.-

#25 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:08

Nie wiem jak by ten świat się miał nazywać, ale tak- od zera. Jednocześnie można by stworzyć nową nazwę świata pod 1.2 jeżeli by to przeszło :P
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#26 Julleczka

Julleczka

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów
  • Ską…d:Nether xD

Napisano 01 marca 2012 - 05:20

Widziałam taki serwer jak wspomniałeś Endoo fajnie tam było bo np. Starsi gracze mogli się budować w terenie dla Rzemieślników, Uczonych lub Kupców Nie wiem jaki to był plugin ale fajny robiło się w nim zadania. Reszta graczy to był plebs czyli normalni dostawali działki poza murami...Ogólnie myślę że to jest dobry pomysł :)
  • 0

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała,

czasem zabawy ,

czasem bólu.


#27 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:21

Problemem w twoim pomyśle endoo jest to, że po jakimś czasie pogubimy się gdzie jest jaka dzielnica
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#28 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 marca 2012 - 05:22

chyba, że jakos je odznaczymy, np kolorami slupkow, drog cos takiego
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#29 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:23

Ja proponuje zacząć od zera na zasadach takich jakie są teraz Będzie główne miasto i gdy w nim zabrakinie miejsca zaczniemy tworzyć inne tak jak jest teraz.
Co do pandory to jestem za usunięciem choć strasznie mi szkoda tego co tam zrobiliśmy, ale nie mam ochoty grać z oszustami tak jak jest teraz.
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#30 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:25

Skral, ale dzielnice byłby z góry przemyślane i rozbudowywane symetrycznie ;) Dodatkowo tworzone byłyby warpy na każdą dzielnicę (spis warpów zaraz przy respie). Dobra, ja zmykam do pracy. Wrócę, to odpowiem na ewentualne sugestie :)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#31 SpiXel

SpiXel

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Ską…d:Raszyn

Napisano 01 marca 2012 - 05:25

Najpierw to może znajdzmy oszustuw
  • 0

#32 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:25

Tyro wstaw do tego tematu zdjęcie tej nowej mapy bo mam pewnien pomysł, ale do pokazania wam o co mi chodzi muszę to pokazać na mapce
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#33 olo123456789

olo123456789

    UnOrtograf

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Skype:Witek965

Napisano 01 marca 2012 - 05:32

No w sumie dobry pomysł ale... Arcadia była inna od innych serwerów, Wylatkowa, a tak to byśmy się niczym nie wyróżniali od innyh serwerow Taka gra że ktoś fhodzi dostaje plaski teren i buduje by sie znudziło a takto mozna było wyjść za miasto, budować się, zacząć wszystko od nowa poczuć atmosfere surviwalu


Nowa mapka. Jestem na tak.



Ale gdyby się dało Zachować atmosferę tego serwera czyli: 1 główne miasto, Fajne budynki rozrzucone po całej mapie, Po prostu to samo ale na nowej mapce.
  • 0
Dołączona grafika FUUUUUCK !!!

Ile jeszcze łopat zniszczę zanim lotnie mi ten głupi flint !?

#34 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:32

nie ma zdjęcia, czysty minecraft nie robi mapy w necie.
  • 0

#35 olo123456789

olo123456789

    UnOrtograf

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Skype:Witek965

Napisano 01 marca 2012 - 05:34

Poprostu pomyślcie co tak naprawdę przyciongało graczy do serwa.


Dzialki wyrownane i gotowe do roboty.


Surviwal z cubami poza miastem.
  • 0
Dołączona grafika FUUUUUCK !!!

Ile jeszcze łopat zniszczę zanim lotnie mi ten głupi flint !?

#36 Starwars508

Starwars508

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 828 postów
  • Skype:gornx500
  • Ską…d:Miasto Stumostów (A.K.A Łask)

Napisano 01 marca 2012 - 05:34

Jestem ZA pomysłem endo :).
  • 0
Dołączona grafika

#37 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:38

Ja też jestem za nową mapą. Trzeba dobrze rozplanować nowe miejsca dla działek . Endo podoba mi się Twój pomysł ja jestem za takim rozwiązaniem.
Czy można zrobić działki np (nie wiem jak dokładnie to się nazywa) w skayland , środek wyspa i rozchodzące się na wszystkie strony wiszące wyspy. A na głównej mapce czysty survival bez cubów i ułatwień.

Użytkownik Atroth edytował ten post 01 marca 2012 - 05:43

  • 0

#38 Ojejnik

Ojejnik

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Skype:Janeczek1998
  • Ską…d:Poland ;D

Napisano 01 marca 2012 - 05:47

http://www.mojang.co...aft-1-2-is-out/
  • 0

#39 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 01 marca 2012 - 05:58

Po namyśle jestem za rozpoczęciem od zera ale w taki sam sposób jak zaczynaliśmy na arcadi :)
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#40 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 01 marca 2012 - 06:25

Chodzi mi mianowicie o to.
Nasz serwer jest inny od reszty. Ostatnio wchodziłem na różne serwery i patrzyłem jak to wygląda i wyszło, że nasz serwer jest wyjątkowy, ponieważ tak jak było na poczatku arcadi. Wchodził nowy gracz i pytał "Czy moge dostać działkę?" a admin zadawał pytanie W mieście czy poza miastem i to to jest wyjątkowe u nas. Na innych serwerach nie ma możliwości poza miastem np. Byłem na serwerze gdzie za budowanie poza miastem dostawało się Perm bana, kolejny który odwiedziłem było na nim tylko miasto które ciągle się powiększało nie było wolności.
Tak jak mówię zacząć od zera nową arcadię z jednym miastem <na poczatek> i wolnością. Kto chce tylko sobie bezpiecznie pobudować niech buduje w mieście a kto chce troche survivala niech idzie poza miasto.
Pomysł endoo jest trudny to zrealizowania, ponieważ :
1. Przygotowanie chociażby kawałka tego miasta zajęłoby sporo czasu.
2. Po pewnym czasie pogubiliśmy się kto, gdzie i co.
3. W takim wypadku jakiś adm/mod musiałby być ciągle dostępny aby nikt nie zaczał robić bałaganu.
4. Po pewnym czasie skończyłoby się tak samo jak jest na arcadi.

To jest moje zdanie co do przyszłości serwera :)

Użytkownik Skral edytował ten post 01 marca 2012 - 06:26

  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0