Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puszka Pandory


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
200 odpowiedzi w tym temacie

#41 Julleczka

Julleczka

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów
  • Ską…d:Nether xD

Napisano 01 marca 2012 - 06:29

Nie no ja i tak jestem za pomysłem endo on jest super no właśnie w tym monęcie przydałoby się zrobić więcej modów którzy grają non-stop.
  • 0

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała,

czasem zabawy ,

czasem bólu.


#42 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 marca 2012 - 06:58

Tyro, aktualizuj serwer bedzie mega zabawa :o
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#43 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 01 marca 2012 - 07:00

czekam na pluginy, narazie żaden plugin autoryzacyjny nie działa.
  • 0

#44 SpiXel

SpiXel

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Ską…d:Raszyn

Napisano 01 marca 2012 - 07:08

Dla mnie się liczy żeby server działał i się nie lagował
  • 0

#45 Anuu<3

Anuu<3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 01 marca 2012 - 07:25

Tylko bez tych zadan bo z minecrafta robi sie normalna gra :(
  • 0
Among the world around me is true only music.
-Music will be forever in my heart.-

#46 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 02 marca 2012 - 12:16

Podsumowujące wasze wypowiedzi, ale najbardziej Skrala, ponieważ on pisał do rzeczy i konkretnie (najbardziej).
Pomysł ze skylandem- miałem już taki pomysł by uczynić to na Arcadii, ale 1.2 już jest, więc to bez sensu. Tylko z tą różnicą, że tam miasteczko byłoby szczególne, specyficzne, zabudowane budynkami, które nie mogą być niszczone, ale byłby oryginalne ;) Ponadto członkami tego miasteczka w chmurach byliby ludzie, którzy się przysłużyli serwerowi; krótko mówiąc- zasłużeni gracze :) Przy tworzeniu nowego świata od zera potrzeba więcej zarządców, tak jak napisała Julla, wiem co miała na myśli :P Tak czy inaczej, potrzeba zwiększenia liczby osób z uprawnieniami jest. Jako, że uważam iż mamy pewne doświadczenie, a raczej Wy bardziej macie (Tyro, Skral i spółka ;) ), ponieważ ja tu niedawno zagościłem, to przy większej liczbie rąk do pracy chcąc ruszyć z nowym serwerem w wersji 1.2 poszłoby nam o wiele szybciej i mam nadzieję, że sprawniej. Znowu późno jest :D Branoc :lazy:
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#47 olo123456789

olo123456789

    UnOrtograf

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Skype:Witek965

Napisano 02 marca 2012 - 06:45

No może i tak endoo ale zauważ że ludzi do serwera przyciągał survival ze se gdzieś za miasto wychodzą budują a nie dostają działkę i się dalej nudzą.

Dla mnie jest dobrze tak jak jest tylko żeby skopiować główne miasto a resztę mod nowa wyrenderować.
  • 0
Dołączona grafika FUUUUUCK !!!

Ile jeszcze łopat zniszczę zanim lotnie mi ten głupi flint !?

#48 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 marca 2012 - 07:28

Ciekawy pomysł z miastem podzielonym na dzielnice, raczej problemów z oznaczeniem ich by nie było. Jednak martwi mnie system płatniczy. Szczerze to nie chciałbym sprzedac domku za 10 skrzynek zboża. :D Ten system co był do tej pory, bardziej mi odpowiadał. Zwykła ekonomia, gracz bawi się cenami, ustala koszty, przelewa pieniądze z jednego konta na drugie, przy okazji sam może zarobic sprzedając swoje itemy do Agory.


Jednak ja pozostanę za starą wersją Gry, w takim sensie, że pozostawimy graczowi większy obszar swobody: czyli to on wybiera sobie gdzie będzie się bawił w dziczy czy w mieście. Dajmy im tą upragnioną wolnośc, której nie znaleźliby na innych serwerach.

Zbudujmy wszystko od zera i zastanówmy się już bardziej nad schematem miasta, gdyż trzeba znaleźc dla niego nową lokalizację.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#49 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 marca 2012 - 09:57

Sporo pomysłów, to dobrze. Musimy jednak to jakoś uporządkować i zastanowić się nad możliwościami realizacji.
W tym poście nie będzie decyzji, ponieważ nie ma jeszcze spójnej, dopracowanej wersji. Będzie tylko kilka uwag.
Nie jestem przeciwny przedstawionym wyżej koncepcjom, to jest nasz wspólny serwer, razem decydujemy. zwracam tylko uwagę na pewne problemy i zachęcam do ich omawiania.
Jakotako działający serwer 1.2 jest gotowy w 80 %, brakuje jednak działającego plugina autoryzacji oraz decyzji w sprawie światów, więc jego uruchomienie jest niemożliwe.


1. Koncepcji gry na serwerze minecraft jest tyle ile jest serwerów. Na każdym jest coś innego. Jedne pomysły są dobre, inne do bani. U nas staraliśmy się zachować zdrowy rozsądek, minimum ograniczeń, maksimum zabawy.
  • chciałbym, aby nasz serwer zachował taki swobodny charakter, "róbta co chceta" póki to nie szkodzi innym.
2. Główna zasada, którą się kierowaliśmy do tej pory to - możliwie jak największa atrakcyjność serwera dla nowych graczy. Stąd szerokie uprawnienia jakie otrzymują gracze pierwszy raz wchodzący na serwer. Wszyscy na starcie mają pełne uprawnienia "usera". Ułatwia to rozpoczęcie gry na serwerze, nie trzeba się prosić admina o obywatela, a i admini mają mniej pracy.
  • koncepcja świata-miasta wymaga jednak ograniczenia uprawnień dla nowych graczy. żeby zachować porządek i budowanie zgodnie z zasadami, gracze nie mogliby mieć praw budowy poza swoimi działkami. każdy kto wchodziłby na serwer nie mógłby nic robić dopóki admin nie da mu działki.
3. Na początku nie było "miasta". Każdy miał swobodę budowania gdzie chciał i ile chciał. Wystarczyło znaleźć kawałek terenu i było twoje ile było nie zajęte. Miasta przyszły do nas wraz z graczami. Przyzwyczajeni na innych serwerach do "klatek" jakimi są małe działki w mieście, wymagali tego od nas, bo nie potrafili budować swobodnie w terenie. Miasta dodają serwerowi pewnego uporządkowania, ładu, zaawansowanego profesjonalnego wyglądu, ale wymagają ogromnej pracy na ich przygotowanie
  • miasto-świat wymagać będzie ogromnej pracy przygotowawczej - wyrównanie terenu, zbudowanie ulic, ogrodzenie, oznaczenie, ponumerowanie działek. (nad Park City pracowałem 2 tygodnie używając wszelkich dostępnych narzędzi). ja raczej nie będę miał na to czasu, kolejne dwa tygodnie zajmie mi poprawianie konfiguracji serwera.
  • miasto-świat wymaga wygenerowania nowego świata, jaki ma być? standardowy, czy płaski jak dawna Creatia
4. Agora ma za zadanie nie tylko dostarczać materiałów, ale przede wszystkim służyć jako miejsce skupu plonów z farm. Bo, ile potrzebujesz jedzenia dla siebie? Małe poletko 5x10 wystarczy na twoje potrzeby. Pieniądz i sklepy admina zostały wprowadzone, aby graczom opłacało się budować farmy. Chodziło o danie graczom zajęcia, zbuduję farmę, zasadzę, zbiorę, sprzedam, będzie kasa. Takie samo zadanie ma JOBS. Tak naprawdę pieniądz nie jest do niczego potrzebny na Minecraft, po co komu setki tysięcy na koncie. Chodziło o lewelowanie. Jak w każdej grze MMORPG, celem jest osiąganie wyższego lewelu. Teraz tego nie widać , ale wcześniej gracze do tego przykładali dużą wagę.
  • Handel wymienny się nie sprawdzi. Bez wirtualnego pieniądza nie da się zbudować systemu ekonomicznego. To jest raczej powszechne na serwerach i może być postrzegane jako minus naszego serwera, jeśli nie będziemy mieć ekonomii. Poza tym, nie każdy lubi kopać, niektórzy wolą zasadzić, sprzedać a potem kupić wszystkie materiały.
5. Kolejna sprawa, którą chcę skomentować to /give. Po co to w ogóle dałem moderatorom i vipom. Odpowiedź jest prosta - żeby budowali. Im łatwiej o materiały, tym łatwiej zbudować coś ciekawego, atrakcyjniejszego. Nie interesują mnie miasta z malutkimi działeczkami zabudowane malutkimi klockami jednakowych domków. Chcę mieć budowle, wypływające niejako z wyobraźni graczy. Dlatego zawsze dawałem materiały jak widziałem, że ktoś buduje coś ciekawego. Dlatego moderatorzy i vipy mają /give.
  • Funkcja vip z uprawnieniami często wkurzającymi innych musi pozostać. Przyjdzie czas na odnowienie serwera i potrzebne będą pieniądze. Ja mogę dołożyć, ale nie zamierzam płacić sam. Serwer Tawerna CS istnieje 5 lat dlatego, że się prawie sam finansuje. Jeśli Minecraft ma istnieć dłużej musi działać tak samo.
6. Ostatnia sprawa to liczba adminów i moderatorów. Prawdę mówiąc, jestem przeciwny nadmiernej ich liczbie. Najwięcej problemów od początku istnienia serwera było spowodowanych właśnie przez najpierw Seniorów a potem Moderatorów.

Poza wyjątkami, większość moderatorów po prostu jest i to wszystko. Niektórzy są tylko po to, żeby budowali, bo większego pożytku administracyjnego z nich nie ma.
  • Koncepcja serwera wymagającego większego zaangażowania administracji będzie bardzo trudna do realizacji. Pokażcie mi ludzi, którzy nadają się na moderatorów. Nie tych co chcą szpanować, bo takich jest na pęczki. Pokażcie mi tych co mają pojęcie o administrowaniu, co mają chęć się nauczyć komend innych niż /god /give /tp /heal /rocket. Pokażcie mi ludzi dojrzałych emocjonalnie, którzy potrafią rozwiązać problem z trolami, nie zachowując się jak oni. Pokażcie mi wreszcie tych, którzy będą chcieli pracować, a nie tylko wykorzystywać uprawnienia do własnej gry. Ja ich nie widzę.
Wiem, że to jest too long to read, mam nadzieję, że choć admini dotarli do tego miejsca. :)
  • 0

#50 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 02 marca 2012 - 10:43

Teraz ja jeszcze sprostuję mój wczorajszy post długi jak Wisła :P Miasto- no tak powinno mieć płaski jak decha teren, ale czy musi? Wiem, że od razu byłby płacz typu: "admin! wyrównaj mi tu teren!". Handel wymienny, no tak- to jest bardzo trudne do realizacji, a Ty wodny myśl czasami ;) Nie zaznaczałem nigdzie, że sprzedaż miałaby wyglądać tak jak Ty to zaprezentowałeś :P Bez pieniędzy byłoby trudno- wiem, ale w momencie pojawienia się Agory zniknie pure survival :D Chociaż co do tego, to mam pewną koncepcję. Tworząc Agorę można ustalić niskie ceny skupu i horrendalnie wysokie ceny sprzedaży, tak aby ludzie woleli sami szukać w ziemi niektórych materiałów ;) Oczywiście nie mówię o wszystkich; przykładowo cena blaze rod'ea- drogo, ale bez przesady, ponieważ jest to rzecz ciężka do zdobycia i niewiele osób ją potrafi uzyskać normalną drogą. Zapyta ktoś: "no dobra, to co będzie takie drogie?" No właśnie co... Odpowiedź jest bardzo prosta, wasze ukochane D I A M E N T Y. Każdy, no okej- przeważająca większość osób na serwerze jest pazerna na diamenty, zatem można jakoś ograniczyć dostęp z Agory. Już sobie wyobrażam jak będę hejtowany za ten pomysł :D
Tworzenie tak jak wcześniej dwóch odrębnych światów jest według mnie bez sensu. Dlaczego? Ano dlatego, że ludzie po prostu nie mogą powstrzymać się przed oszukiwaniem, byle tylko mieć więcej/lepiej niż inny.

Tyle ode mnie na razie ^_^
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#51 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 02 marca 2012 - 10:51

Dotarłem i tyro myślę podobnie :)
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#52 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 marca 2012 - 11:13

a może nie ma potrzeby rozgraniczać światów tak restrykcyjnie jak do tej pory?
i tak wszyscy po chwili biegają w diamentach z ulepszonymi mieczami, maja wielkie zamki i skrzynie pełne żarcia i eliksirów. .
  • 0

#53 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 02 marca 2012 - 11:22

Zatem po co tworzyć dwa światy? :D Może inaczej, ludzie organizując się w klany wybierają styl życia Pandora ;> Nie wiem, bo robienie mixa znowu odbije się nam czkawką -_-
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#54 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 marca 2012 - 11:57

ahh, bo zapomniałem napisać wcześniej - Arcadia pozostanie, być może jako świat poboczny, archiwalny, albo dla newbkow, jeszcze nie wiem, ale nie oddam tego świata i wszystkiego co zbudowaliśmy na zmarnowanie :P
  • 0

#55 Julleczka

Julleczka

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów
  • Ską…d:Nether xD

Napisano 02 marca 2012 - 01:05

Ja też dotarłam do końca, ale ja to bym się wogule pozbyła Agory bo to psuje rozgrywkę. Można bybyło zrobić sklepy tylko po to żeby gracze wystawiali swoje. Nie jestem pewna czy znajdziesz takich modów/adminów.
  • 0

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała,

czasem zabawy ,

czasem bólu.


#56 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 02 marca 2012 - 01:21

Zaczynamy wchodzi na temat świata podobnego do pandory.
Nie zapominajmy, że agora jest prawie od początku serwera. Jeszcze pamiętam jak pierwszy raz sprzedawałem w niej chleb.
Agora być musi to wprowadza swego rodzaju klimat. Tak jak ktoś powiedział nie wszyscy lubią kopać więc taka osoba zrobi sobię farmę, sprzeda plony i juz może kupić sobie materiały na narzędzia.

Gdy powstała agora postawiłem sobie cel, że zostane najbogatszy na serwerze i wszelkimi sposobami chciałem to osiągnąć.
Najpierw zrobiłem największa farme na serwie teraz byłaby ona malutka w porównaniu do tych gigantów automatycznych, ale wtedy to było coś i tak w końcu zostałem najbogatszy.
Bez agory nie udałoby mi się to.
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#57 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 marca 2012 - 02:29

Ja też jestem za nową mapą. Trzeba dobrze rozplanować nowe miejsca dla działek . Endo podoba mi się Twój pomysł ja jestem za takim rozwiązaniem.
Czy można zrobić działki np (nie wiem jak dokładnie to się nazywa) w skayland , środek wyspa i rozchodzące się na wszystkie strony wiszące wyspy. A na głównej mapce czysty survival bez cubów i ułatwień.


sorry Art że wczesniej nie odpowiedziałem

Skyland - to była koncepcja świata wiszących wysp zaczęta przez Notcha w wersji 1.8, ale potem zarzucona i zastapiona obecnym The End. Mieliśmy coś takiego na starym serwerze, ale nie cieszyło się popularnością. Strasznie trudno się tam budowało - brak oparcia na solidnym gruncie. Moment i spadałeś. Trudności w przemieszczaniu się między wyspami - konieczne było latanie. Same wyspy były strasznie pofragmentowane - trudno znaleźć kawałek płaskiego żeby coś zbudować. Ostatecznie Notch to skasował z gry, a my też nie wracaliśmy do tego. Obecnie nie ma możliwości tego zrobić. Jest co prawda jakiś plugin do tego, ale jak ostatnio gadaliśmy o tym i sprawdzałem to kaszanka wychodziła.

takie coś jak mówisz, trzebaby zrobić ręcznie. w wersji 1.2 świat może mieć wysokość 256 klocków, więc 2x wiekszą niż teraz. mozna zrobić gdzieś miasto w górze, ponad chmurami.

cały czas czekam na twoje zdanie o tym co tu gadamy. mówiłes na serwerze, że masz jakiś pomysł. :)
  • 0

#58 olo123456789

olo123456789

    UnOrtograf

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Skype:Witek965

Napisano 02 marca 2012 - 02:31

W każdym razie co do tej administracji. wydaje mi się że Gracz o nicku FryTekxD by się nadawał i może mi ie uda namówić Halta na podjęcie ponownej pracy Moderatora. A takto to nieznam nikogo wiencej kto by się nadawał. (nie chciałem tu nikogo urazić).

Takie jest moje zdanie.


A codo samego robienia drug.dzialek to muglbym pomuc jak pozwolicie.


A gdyby się dało zrobić tą nowom mapkę Najpierw na tym serweże testowym?
  • 0
Dołączona grafika FUUUUUCK !!!

Ile jeszcze łopat zniszczę zanim lotnie mi ten głupi flint !?

#59 marqos

marqos

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 02 marca 2012 - 02:36

Witam.
Moim zdaniem można zrobić takie miasto jak mówił endo, jednak według mnie powinien być jeszcze inny świat w którym można będzie zbierać surowce i przynosić je na ten świat z miastem. W ten sposób można zrobić survival i miejsce pvp dla graczy a na świecie z miastem tylko się budować.
  • 1
Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże to pomoże może Gdańsk.

#60 danio323

danio323

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 02 marca 2012 - 02:40

Ja jestem za tym żeby byla nowa mapka wszystko od nowa .Bylo by fajnie ludzie by wspulpracowali .A co do pluguw znam kilka fajnych urozmaicajacych zabawe na serwie .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0