Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popychamy Tawerne o 1 krok dalej.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#101 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 09:14

Zarówno ja jak i Owi popieramy inicjatywy służące rozwojowi Tawerny. Czasem wypowiadamy się sceptycznie i powściągliwie co do niektórych pomysłów. Wynika to z doświadczenia w paroletnim kierowaniu ta społecznością. Mianowicie, pomysłów zawsze było mnóstwo, ludzie sypali nimi jak z rękawa, ale jak przychodziło do realizacji, to zapał gasł. Jeżeli nie zrobiliśmy czegoś sami, albo nie wymusiliśmy na kimś to skutek był mierny.

Wielokrotnie pisaliśmy, że to już nas nudzi. Oczywiście gry nadal nas interesują, ale zupełnie inne. Chcielibyśmy czegoś nowego, świeżego, czego cs nam dać nie może. Nasze idee rozwojowe szły w innym kierunku, stworzenie społeczności multigamingowej, której CS może być okrętem flagowym, ale w skład floty muszą wchodzić również inne.

Pojawił się sponsor, którego oferta nas trochę zaskoczyła, bo nie tego oczekiwaliśmy. Nie chodziło nam o wchodzenie głębiej w bagienko Csowe. Dodatkowo sponsor oczekuje rezultatów, a jesteśmy dość sceptyczni. Jednakże biorąc pod uwagę, że sprawa TawernaTeam jest inicjatywą prowadzoną przez Was bez naszego udziału oraz że ludzie, którzy się tym zajmują wykazali się skutecznością m.in samodzielnie bez naszego udziału przeprowadzając turniej, postanowiliśmy poprzeć te działania.

Nie zmienia to faktu, że nasze cele się nie zmieniły. Tawerna jako społeczność otwarta na nowości, a nie skostniała wokół csa.
Dlatego rozdzielamy te dwie rzeczy. Sponsoring zgodnie z życzeniem Padlina Studio dotyczy Tawerna Team, natomiast serwer Tawerna TP i ewentualne plany(marzenia) uruchomienia jakiegoś innego serwera pozostaje jak dotychczas.
O ile ja dawno pogodziłem się z tym, że raczej nic się nie zmieni, będzie tu tylko cs, więc swoje zainteresowania realizuję gdzieś indziej, a tutaj "tylko sprzątam", o tyle Owi jest bardziej stanowczy i jak widzicie stawia sprawę ostrzej.

Miejmy nadzieję, że ta sprawa się uda, TawernaTeam zaistnieje, sponsor będzie zadowolony i wszyscy uzyskamy szansę na realizacje swoich zamierzeń. W przeciwnym wypadku czeka nas wielkie rozczarowanie i wstyd.
Wszystko zależy od Was. My postaramy się stworzyć warunki organizacyjne, ale sprawy merytoryczne - skład, mecze, traningi, poziom, kultura, jest w Waszych rękach.

PS. ani ja ani Owi nie jesteśmy grafikami. wiem, że szata graficzna forum nie jest szczególnie piękna, ale do tej pory nie widziałem tu nigdzie realnych propozycji jej zmiany.

PS 2

jeśli chodzi o reklamy na ścianach map to wiem jak to zrobić.


Bardzo mnie to Cieszy. Czyli tą sprawę mamy rozwiązaną :D
  • 0

#102 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 19 lutego 2009 - 10:35

Rozmawialem z dzialem promocji u mnie na uczelni i mam kontakty do firm gdzie mozna wylapac naprawde tanio. Jednakze nie napalalbym sie zbytnio poniewaz 50 sztuk od ktorych ceny sa fajniejsze u nas nie wchodzi w rachube - chociaz kto wie;]
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#103 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 19 lutego 2009 - 11:14

w zwiazku z mała ilością czasu ostatnio,nie moglem zbyt wiele tutaj popatrzec, ale wczoraj znalazlem czas i popytalem ludzi na temat serwerow dedykowanych oczywiscie CiR i tego jak wydajne sa dane serwerownie, ile osob udzwigna , jak ze stabilnoscie, czas napraw jakby cos padlo itp.( jezeli ludzie mnie poprostu nie chcieli zmyc i nie wciskali mi kitu to te dane powinny byc mniej wiecej dobre wiec jest sie do czego odniesc,bo to osoby ktore posiadaja takie serwery ) zabralem kawalek zycia 5 osobom.

Nizej przedstawiaj serwerzy, które wg tyvh osob sa w stanie udziwgnac od 4 do 6 serwerów gier w liczbie osob 20 przy pingu 50( łapy sobie nie dam uciąć, tak mówia)

serwer 1

serwer 2

serwer 3

serwer 4

serwer 5

serwer 6

serwer 7


Ceny na serwerach, ktore ew by nas interesowaly wynosza do 400 zl wiec jest to kwota na ktora majac nawet 2 serwery bylismy sklonni pozbierac hajs, pozatym gdybysmy sie zdecydowali moglibysmy do nich wyslac jakaś oferte z naszej strony bo cos jestemy im w stanie zaproponowc. 3 TT defakto zamiast placic gn za stawianie serwerow dla chlopakow moglyby one stac na dedyku. przejrzyjcie te oferty i sie odniescie mowie 4-6 serwpw 20 osob ping 50 tak mi mowiono.

Jesli wstawilem jakis serwer nie cir to sora ale robilem to dosc szybko

Użytkownik plaj edytował ten post 19 lutego 2009 - 11:17

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#104 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 19 lutego 2009 - 12:05

Podsyłam parę linków do stron
polgift.com.pl
3line.pl
3 firmy z Białego, ich największa zaleta możesz u nich sprawdzić jak wygląda dany towar
media.net.pl
folio.pl
acme.net.pl

kubki najlepszą cenę wybranych przez nas w tej chwili dał
www.3line.pl

antystresy najlepszą cenę wybranych przez nas w tej chwili dały
www.polgift.com.pl
www.media.net.pl

O smycze pytamy się teraz.
O koszulki się nie pytaliśmy.

Cena zależy od ilości egzemplarzy, metody i miejsc znakowania, koszty matryc, dochodzą koszty transportu i 22% VAT oraz kursu dolara i euro.
Im większa zamawiana ilość tym mniejsza cena.Jak będą miał cynk o dobrych cenach to sprzedam dalej :)

Pozdrawiam
Tomek Jastrzębski
Sekta ds. promocji


te antystresy to miazga...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#105 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 01:14

muszę chyba wyjaśnić o co chodzi z tym CIR. dostawcy podają przede wszystkim do jakiego łącza podłączają serwery, piszą np. 10Mbps, ale nie piszą ile maszyn jest wpiętych do tego. jeżeli jest ich sporo, a na pewno tak jest, to w szczycie powstaje tłok i pasmo z jakiego korzysta pojedyńczy serwer może spaść z 10 do 1Mbps. co się wtedy stanie ? dla ftp czy www to nie ma większego znaczenia, chwilę dłużej sie odświeża czy ładuje. na serwerze gier będą laaagi i "flush entity packet lost" czy jakoś tak się pojawia u góry ekranu. serwer gier potrzebuje pewnego minimum, czyli gwarancji, że pasmo nigdy nie spadnie poniżej pewnej wartości i to jest ten CIR. dla serwera CS typu Tawerna to powinno być 2.5Mbps. Każdy kolejny serwer też potrzebuje, ale juz mniej. Dlatego dla 3 serwerów typu Tawerna potrzeba min. 5Mbps. Oczywiście jeżeli serwerownia jest podpięta np. pod 3 x 1 Gbit i nie ma wniej tysięcy maszyn to żaden CIR nie jest nam potrzebny, bowiem nasze minimum stanowi zaledwie ułamek procenta dostępnego pasma.

serwer 1 - "10 Mbps Internetu w tym 1 Mbps do TP i Świat (CIR 100)" - zapytałem o szczegóły:

Ja: - witam, jak dokładnie rozumieć : "10 Mbps Internetu w tym 1 Mbps do TP i Świat (CIR 100)", a
w szczególności ten fragment "1Mbps do TP" ?
Odp: - witam, lacze jest jak gdyby podzielone i 1Mbps oznacza ze laczac sie z sieci TPSA lub
niezrzeszonych operatorow bedzie przepustowiac rowna 1Mbps
Ja: -czyli do Neostrady i DSL TP jest 1MBps?
Odp: - tak

spotkałem się już z takimi rozwiązaniami. operator podaje pasmo np. 10MBps ale to sie odnosi tylko do operatorów zrzeszonych w jakims porosumieniu. TPSA nie wchodzi w grę więc do NEo czy DSL łacze jest 1Mbps.


serwer 2 - trzeba sporo dopłacić za CIR

serwer 3 - OVH, to samo co podawał Maxver. Zapamiętałem sobie tę stronę. Wygląda interesująco.

serwer 4 - niby inna oferta, ale kontakt tel. ten sam co w 1.

serwer 5 - słabiutkie maszyny. raczej odpada.

serwer 6 - OVH, to samo co 3,

serwer 7 - znam tą ofertę, trochę mało pamieci mają maszyny, mozna dokupić, łącze 100Mbit bez CIR, koszt ponad 500zł.

Takich ofert jest sporo, również przejrzałem kilka, może nawet naście. z niektórymi prowadziłem bezpośrednie rozmowy. Zazwyczaj po ustaleniu szczegółów dochodziliśmy do kwot grubo ponad 500zł/mc.

To OVH jest dla mnie nowe i jak już pisałem przyjrzę się temu.
  • 0

#106 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 19 lutego 2009 - 03:33

no te ovh chwalil strasznie chlopak, z ktorym gadalem, ale chodzi o szczegoly na ktorych ja do konca sie nie znam ale wy szefostwo wiecie ocb takze nie zaszkodzi popytac moze nam sie uda :) nie wiem moze cos na zagranicznych serwerowniach popatrzec bo serwer dedykowany niekoniecznie musi stac chyba w Polsce?? Wiadomo jest to plus taki ze pingi niby nizsze i kontakt latwiejszy, ale moga nas uraczyc dobra cena:)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#107 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 03:40

Jesli dedyk stoi gdzie indziej niz u nas to nie mozemy sie wtedy reklamowac na boardzie.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#108 Maxver

Maxver

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 19 lutego 2009 - 04:42

@ up, po co mamy się reklamować jeśli trzeba z 30minut na slota czekać =,= jesli masz namyśli reklamę servera do gry

co to jest za różnica ze pisze ping 10-30 a 40-60 skoro np na Gamesnecie ping z dobrym netem np 1mb masz ping 17 a jak podskoczy do 50 to masz flush purnity lagi etc to chyba jakis sposób na to znaleźli ze pokazuje ping 17 a lagi masz na 50 =,= a np na serverze gdzie masz ping normalnie 50 a jak masz 100 to dopiero flash purnity ....

Użytkownik Maxver edytował ten post 19 lutego 2009 - 04:43

  • 0
http://tawerna-cs.or...yer.php?id=7866

Dołączona grafika

Dołączona grafika
@UP kliknij na obrazek aby wejść na moj profil Steam.

#109 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 04:52

Maxver dziwne ;] bo mi na gnecie laguje dopiero od 100 :O sry za offa
  • 0

Dołączona grafika


#110 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 19 lutego 2009 - 04:53

1M0
- w podkladki i takie rzeczy nie warto sie pchac bo i tak ludzie kupuja tylko markowe (SS itp), wiec ta by tylko lezala w kacie
- koszulki? czy ja wiem.. moim zdaniem typowo tawernowe (np. z przodu napis tawerna a z tylu nick) by kupilo malo osob, bo to raczej 'nie wyjsciowe', lepiej by bylo z jakimis ciekawymi obrazkami lub z jakims ladnym wzorkiem (muodzieshofe ala grafiti - tak zrobione tawernowe by bardziej sie sprzedawaly). Zreszta z takimi bajerami to mozna uderzac jak jest jakis duzy, rozwijajacy sie projekt bo wtedy mozna liczyc ze zawsze znajdzie sie ktos kto zakupi jakis gadzet, a tak to bedzie jak ulti napisal, kupi raz pare osob a potem lipa ;p
aha i do wielkich sklepow typu komputronik to nie macie co uderzac bo jak oni sponsoruja hlc to takie rzeczy jak sponsoring serwa to do pieca od razu wrzucaja ;d
maxver co ty za glupoty gadasz ;s
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#111 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 05:16

Maxver chwile pomysl i dojdz do wniosku że IP by sie zmieniło i napewno nie wszyscy mieliby info jakie jest nowe.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#112 Maxver

Maxver

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 19 lutego 2009 - 05:30

dobra nvm :X

Użytkownik Maxver edytował ten post 19 lutego 2009 - 05:31

  • 0
http://tawerna-cs.or...yer.php?id=7866

Dołączona grafika

Dołączona grafika
@UP kliknij na obrazek aby wejść na moj profil Steam.

#113 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 20 lutego 2009 - 08:31

trzeci raz od nowa rozkręcać tawernę praktycznie od zera po zmianie IP? koszmar.
jeżeli kiedyś doszlibyśmy do dedyka to musiałyby być dwie tawerny i ta pierwszą oryginalną wyłączylibyśmy dopiero jakby o tej na dedyku już wszyscy wiedziel i jakbysmy byli na 100% pewni, że warunki gry na niej są co najmniej takie jak na obecnej.
  • 0

#114 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 20 lutego 2009 - 08:43

ja rozważając istnienie dedyka nigdy nie myślałem o zamknięciu tej TP. Rozkręcić serwer po kolejnej zmianie IP byłoby niemożliwe. Jednoczesne istnienie dwoch serwerów dopiero daloby rade. Na przyklad na takim dedyku postawić jakieś przekierowanie tka że ludzie wchodziliby po nowym IP i starym jednoczesnie i z czasem to by sie plynnie przenioslo, ale mysle ze mineloby okolo pol roku.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#115 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 20 lutego 2009 - 11:29

heh... gadałem z tym OVH. niestety serwerownia znajduje się we FRANCJI i wszystkie serwery są tam. gwarantują przepustowość 100Mbit, ale tylko we własnej sieci. z Polską są podłączeni tylko w jednym punkcie i jak mówią "ostatnio pingi się poprawiły" ale to jednak daleka zagranica.
  • 0

#116 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 23 lutego 2009 - 07:21

Mam pytanie dot. serwera TP. Jak zdołałem się przekonać admini bardzo dbają o to żeby na serwerze była kultura i żeby nikt nie klnął przez mikrofon. Dlaczego więc w pierwszej rundzie zamiast "... do boju ..." (co osobiście bardziej mnie denerwowało niż sprawiało rozgrywkę przyjemniejszą i było przyczyną wpisywania w consoli 'stopsound') teraz słyszę "ogień k***y". To jest ten o 1 krok dalej? Że niby rozładowuje napięcie? Już wolałbym żeby leciała jedna z muzyczek kornika niż takie tandetne hasła na rozpoczęciu rundy. Co inni sądzą na ten temat?
  • 0

#117 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 07:29

nic na to nie sadza bo ja dalej mam trabke ;]
  • 0

Dołączona grafika


#118 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 23 lutego 2009 - 07:29

hehehe pixel dzis o tym wspomnialem na forum i owi to juz usunął ^^ eot

Użytkownik pale bo lubie edytował ten post 23 lutego 2009 - 07:58

  • 0

ws2xe1.jpg


#119 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 23 lutego 2009 - 08:34

Ja mam ciągle ten nowy dźwięk, więc coś jest nie tak.
  • 0

#120 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 08:39

usun go z folderu z muzyka i jak bedziesz wchodzil na serwer powinna ci sie sciagnac trabka chyba ze Owi nie wrzucil starego ;]
  • 0

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0