Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam Plan 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#101 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 listopada 2009 - 09:54

lekko licząc, 1700zł
  • 0

#102 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 12 listopada 2009 - 10:04

Tak ale tez trzeba wziac pod uwage fakt ze np takiej gry jak cod4 nie warto stawiac na serwerze z gamesnetu czy z innego hostingu poniewaz wyamaga ona wielu dodatkow pracujacych rownolegle z serwerem na ktore chociazby gamesnet sie nie zgadza - od razu przez to nasz serwer jest znacznie mniej konkurencyjny. Dlatego do takich rzeczy potrzebny jest dedyk
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#103 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 12 listopada 2009 - 11:12

wróćmy do sprawy.

50zł od Masmixa i ode mnie jakieś 20/mc (minimum)

@ jeśli trzeba mogę zbiórke robić.

Użytkownik FFFF edytował ten post 12 listopada 2009 - 11:13

  • 0
Dołączona grafika

#104 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 listopada 2009 - 11:12

gdzieś tu padło pytanie jak powstała Tawerna i dlaczego się to wszystko udało.

- po pierwsze: była grupa 12 ludzi grających w csa, która postanowiła zrobić swój serwer: Owi, tyro, ulti, z0nk, rahh, scar, stoper, masmix, atze, shatan, szabla, grubbas.

- po drugie: był Owi, który miał doświadczenie w zarządzaniu forum, wiedział co i jak się robi z serwerem, miał talent organizacyjny, twardo trzymał wszystkich w kupie, gonił do roboty.

- po trzecie: tych 12 wiedziało co ma być na dobrym serwerze cs tp. w większości byli adminami na innym serwerze i doświadczonymi graczami, wiec umieli ustawić porządnie serwer, tak, żeby był tip top, elo pr0, full wypas, high life.

- po trzecie: znalazł się tyro, który wyłożył kasę na pierwszy rok z góry, licząc, że mu ją oddadzą, co też w ciągu tego roku zrobili.

- po czwarte: grupa grała intensywnie na serwerze, nawet jak nie było nikogo to katowali całe popołudnia często 2vs2,

- po piąte: mieli mnóstwo znajomych z innych serwerów, zapraszali ich, pisali tematy na forach csowych. to trwało dość długo, ale z czasem serwer sie zapełniał.

więc macie tu 5 warunków, które trzeba spełnić, żeby serwer odniósł sukces: ludzie, kierownictwo, know how, kasa, zaangażowanie, reklama.

cały temat miał pierwotnie na celu powtórzenie tego schematu i zorganizowanie nowego serwera w ramach tej społeczności. temat trochę zboczył i toczy się walka między fanami csa i tymi co chcieliby coś innego.

co do upadku Tawerny. miała ona paść już dawno, bo po pierwszym roku od założenia. grupa się rozpadła. część zniknęła, większości nie chciało się tego ciągnąć. wszyscy byli zmęczeni. prowadzenie serwera odbiera radość z gry. nie ma już tej świeżości i radości, którą czerpie się z grania. wchodzisz na serwer i widzisz problemy. to wypala.
wówczas Owi i ja postanowiliśmy sami to pociągnąć dalej. wkrótce potem ja przestałem grać, Owi nieco później. zajmowanie się serwerem to jak praca na dodatkowe 1/5 etatu. tyle, że nikt za to nie płaci, mało tego, samemu trzeba było dokładać. po kolejnych 2 latach odechciewa się wszystkiego.
doskonale wiemy, że jak my przestaniemy to nic z tego nie zostanie. zwyczajnie wszystko się rozleci. a mimo wszystko trochę szkoda.

Możecie wierzyć bądź nie, ale tu nie chodzi o żadne korzyści. Ja mam w dupie czyjeś 100 czy 1000zł, pracuję już kilkanaście lat i dobrze mi płacą. Traktuję to w kategoriach hobby. Tu chodzi o dzieło, które wspólnie stworzyliśmy. Chcemy żeby się to rozwinęło, a przynajmniej przetrwało. Ale żeby nie zgnuśniało i nie sflaczało, trzeba coś robić, coś tworzyć, iść do przodu.
Znałem swego czasu społeczność, która dogorywała, wokół serwera, ale nie chciała niczego zmieniać. Rozpamiętywali przeszłość i rozczulali się nad wielkością forum, wtedy juz nikomu nie potrzebnego archiwum. Żal było patrzeć. Nie chcę, aby to spotkało Tawernę, wolę to zamknąć póki jest jeszcze żywe.

'trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - niepokonanym'

ten temat jest jak wielkie pytanie : robimy coś, czy czekamy końca?
my sami z Owim nic nie zrobimy, we dwóch nie spełniamy warunków, które wyzej wymieniłem. możemy, pomóc, doradzić, pokierować.

więc odpowiedzcie sobie i nam na to pytanie.
  • 0

#105 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 12 listopada 2009 - 06:56

tak jak napisał tyro potrzebni są nam przed wszystkim ludzie, którzy będą w stanie się poświęcić i do rozwoju tego wszystkiego dołożyć.
niżej jest lista "ludziów" którzy na chwilę obecna zadeklarowali się czynnie, sa też osoby wspierające biernie(ich też potrzebujemy):

http://gamingcrew.pl...?showtopic=5053

Kwestie finansowe proszę nadsyłać mi z pytaniami na pw, wpłata nie będzie bowiem odbywać się tak jak do tej pory na konto gamesnetu jak to ma w miejsce w przypadku Serwera Tawerna[tp]. Oczywiście wpłaty są dobrowolne i my nic z tego dla siebie nie mamy, no może poza przyjemnością grania z Wami i przebywania tutaj odrobinę dłużej.

Potrzebujemy wiele osób gotowych spędzać godzinki na serwerze, a z tym nie macie problemu. Piszcie tu, do mnie na pw, informujcie kogokolwiek z obecnej administracji jeśli macie ochotę czynni uczestniczyć w tym wszystkim. Takie akcje to też szansa dla wielu z was, żeby zabłysnąć -pokazać się od dobrej strony i zacząć wpływać na losy serwera z nieco innej pozycji, także duży krok do tego aby niektóre wasze grzeszki zostały wybaczone.
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#106 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 13 listopada 2009 - 07:57

w coda sobie pogracie beze mnie, nie wiem czy jest sens żebym był na liście.
  • 0
Dołączona grafika

#107 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 13 listopada 2009 - 08:02

aha żeby nie było.. ja tez w coda nie pogram.. dam kasę, mogę się w 100% zając reklamą jednak granie odpada
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#108 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 13 listopada 2009 - 08:24

ja teżwpłacam ale gra odpada (najprawdopodobniej) chyba że załatwię klucz jak poprzednio ;) postaram się wesprzeć nie tylko finansowo :)
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#109 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 13 listopada 2009 - 09:29

przydaloby sie zebysmy moze jednak najpierw zadecydowali ostatecznie w co gramy ;) Nikt nie powiedzial ze to ma byc na bank cod4

po to jest forum zebysmy wybrali cos w co bedize minimum 10-12 osob grajacych
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#110 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 13 listopada 2009 - 09:37

ja myślę ze cod4... i w to mogę grac...
  • 0

ws2xe1.jpg


#111 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 listopada 2009 - 09:39

CoD4 - jestem za

z tego co pamietam to kilka osob z tawerny posiadalo (mam nadzieje ze dalej posiada) ;]

jezeli zdecydujecie inaczje mam nadzieje ze bede mial fundusz (o ile zajdzie potrzeba) na kupno kolejnej gierki :D
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#112 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 13 listopada 2009 - 10:30

Z tego co się orientuje to COD4 w chwili obecnej mają:
Ja
Owi
Kornik
Dumbass
Mentos
Wodny
Plaj
Juri
Krejzi
(Masmix??)
  • 0

#113 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 13 listopada 2009 - 10:35

jezeli mówicie o COD 4 to się dołączam i spokojnie można mnie wtedy dopisać do listy jako pomoc w rozruszaniu nowego projektu

dodam tylko ze milo popatrzec jak po padzie serwer sie zapelnia w 30 sekund :D

Użytkownik noReflex edytował ten post 13 listopada 2009 - 10:38

  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#114 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 13 listopada 2009 - 11:18

To jeszcze jak widać noReflex do tego i palacz czyli już ekipa jest. Jakby z połowa była tych osób na serwerze już dałoby się coś rozruszać, aby inni ludzie wbijali.
  • 0

asdasdas


#115 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 14 listopada 2009 - 06:22

jak pisalem w innym topic, cod 4 juz posiadam :P tzn czesciowo bo klucz do niego o 21 bedzie :P
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#116 GarezZ~?

GarezZ~?

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 14 listopada 2009 - 06:58

jak dobrze pójdzie to też kupie coda 4 :)
  • 0

#117 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 14 listopada 2009 - 09:53

może mało ale dobre i to na początek

Załączone pliki

  • Załączony plik  dedyk.JPG   9,28 KB   42 Ilość pobrań

Użytkownik SWIREQ edytował ten post 14 listopada 2009 - 09:53

  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#118 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 listopada 2009 - 10:48

Z tego co wiem zdecydowana wiekszosc jest za codem4, ale tez wielu deklaruje ze nie ebdzie grac w coda (bo na przyklad sprzet nie uciagnie).

Jezel zbierze sie minimum 8-10 osob to postawimy dwa serwery gier. Tzn minimum 10-12 na cod i podobnie na druga gre.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#119 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 16 listopada 2009 - 11:31

jak ja bede miec nowego kompa to bankowo gral bym z wami w coda tylko nie wiem kiedy go bede miec :D
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#120 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 listopada 2009 - 02:49

50zł od Masmixa i 35zł ode mnie, dawać wpłacać.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0