Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft 1.0.0


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 Julleczka

Julleczka

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów
  • Ską…d:Nether xD

Napisano 31 października 2011 - 11:12

Chyba już wolałabym nowy cały bo to faktycznie sztucznie bedzie wyglądało.Jestem za tym żeby teraz to zrobić.
  • 0

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała,

czasem zabawy ,

czasem bólu.


#42 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 31 października 2011 - 11:34

Jesli to ma byc ostatnia wersja gry, zrobmy wszystko od nowosci, niech ladnie to wygląda ;]
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#43 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 31 października 2011 - 01:05

Jesli to ma byc ostatnia wersja gry, zrobmy wszystko od nowosci, niech ladnie to wygląda ;]


wersja 1.9 pre-release 5 jest -prawdopodobnie- ostatnią betą Minecraft. dodawanie nowych rzeczy zostało zamkniete. teraz tylko testy i usuwanie błędów. Potem będzie jeszcze tylko 1.9 RC, po czym pojawi się wersja 1,10 która będzie pierwszą oficjalną wersją gry. Potem oczywiście bedą pacze i apdejty. ;p

Czy generator świata będzie się jeszcze zmieniał?

Do premiery nie, ale potem sądzę, że tak, ponieważ czytałem, że chcą dodać jeszcze więcej biomów -stref krajobrazowych- co wymusi konieczność zmian generatora.

co do nowego początku, jestem przeciw. zrobiliśmy to przy przejściu z 1.7 na 1.8. drugi raz tego nie powtórzę. to była ogromna praca, żeby to wszystko poprzenosić. każdy żądał swoich budowli na nowych świecie. nie, nie będę tego robił po raz drugi. postaram się jakoś wkomponować stary świat w nowy. w niektórych miejscach pasuje, w innych będzie widać "cięcie".

jezeli chcecie zaczynać na nowo, możemy zrobić nowy świeży świat jako startowy, z portalem na spawnie do obecnego jako dodatkowego.
poza tym wersja 1.9 ma standardowo "skyland" i "nether" jako światy dodatkowe.
wówczas byłby pusty świat ze spawnem z 3 portalami : do starego, do nether i do skyland.

całkiem od początku od zera... ja tego nie widzę.
  • 0

#44 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 05 listopada 2011 - 10:58

@jeb_ Jens Bergensten

JWJ reminded me on IRC that it's only 12 days to Minecon... That's when and where Minecraft leaves beta... Time to freak out? =)


@jeb_ Jens Bergensten

"Leaves beta" means we are releasing the game. In other words, proper magazine reviews! ;D


12 dni do premiery :)
  • 0

#45 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 02:06

Post z blogu Notch'a sprzed 3 godzin

The Word of Notch

Nervousness

Next week is MineCon week. That means we’ll release the full version of Minecraft (which will be called “Minecraft”, and have a version number of 1.0. The current version is “Minecraft Beta”). We’ll keep working on Minecraft for a long time after the full release, but it’s a huge milestone.
That milestone also means people might start reviewing the game. There have been a few reviews already, but I have a feeling most people are waiting for the full release.
This makes me nervous.
It does feel like the game has already proven itself. Lots of people play the game, and we receive a lot of friendly and positive emails from players. We’ve won several amazing awards, so several people in the industry seems to enjoy what we’ve done.
Now it’s just the press left.
It’s a bit weird, but gaming scores have become so big and bloated, I can’t help but feel like I would be disappointed with a score that would be a great score for something like a movie or a music album. And even if the score means relatively little compared to the players and the awards, it’s a distinct number people will use to compare the game to other games.
But what REALLY makes me nervous is the fact that I’m going to have to do at least some public speaking at MineCon. I’m fine with meeting fans and signing stuff, and even with having my picture taken, but standing on stage and trying to get a point across really terrifies me.
http://notch.tumblr....801/nervousness


(tlumaczenie, moje)

Nerwowość

Następny tydzień to tydzień MineCon. Oznacza to, że wydamy pełną wersję Minecraft (która będzie nosiła nazwę "Minecraft", i numer wersji 1.0. Obecna wersja jest "Minecraft Beta"). Będziemy nadal pracować nad Minecraft przez długi czas po pełnym wydaniu, ale jest to ogromny krok naprzód.

Ten kamień milowy oznacza również, że ludzie mogą rozpocząć recenzowanie gry. Było już kilka recenzji, ale mam wrażenie, że większość ludzi czeka na pełną wersję.

To powoduje że się denerwuję.

wydaje się, że gra się sprawdziła. Wiele osób w nią gra, a my otrzymujemy wiele przyjaznych i pozytywnych emaili od graczy. Zdobyliśmy kilka niesamowitych nagród, więc wiele osób w branży wydaje się pochwalać to co zrobiliśmy.

Teraz pozostała tylko prasa.

To trochę dziwaczne, że rankingi gier stały się tak ważne i nadęte, nic na to nie poradzę, ale czuję, że byłbym rozczarowany z rankingu, który mógłby być świetny dla czegoś jak film lub album muzyczny. I nawet jeśli ranking oznacza stosunkowo niewiele w porównaniu do graczy i nagród, to wiele osób będzie ich używać do porównania gry do innych gier.

Ale to co tak naprawdę wprawia mnie w nerwowość to fakt, że będę musiał wygłosić co najmniej kilka przemówień publicznych na MineCon. Nie mam problemów ze spotykaniem fanów i rozdawaniem autografów, a nawet z koniecznością pozowania do zdjęć, ale stanie na podium i przekazywanie publiczności w sposób zrozumiały tego co myślę, naprawdę mnie przeraża.
  • 1

#46 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 03:52

NIe ma letko :D
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#47 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 13 listopada 2011 - 08:03

mamy Release Candidate :)

Ok everybody calm down please =) The RC1 we uploaded was incorrect, please fetch RC2 instead! http://assets.minecr...2/minecraft.jar



http://assets.minecr...2/minecraft.jar
  • 0

#48 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 09:40

@jeb_ Jens Bergensten

We will try to keep changes to a minimum until release, but also continue to update Minecraft after release of course.


czyli mamy w zasadzie finalną wersję.
w ten weekend PREMIERA!!!
  • 0

#49 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 08:52

To już jutro, Konferencja "Minecon" w Las Vegas, na której bedzie premiera i zostanie zaprezentowana oficjalna wersja gry Minecraft 1.0.
Ciekawe czy od razu nastąpi update gry z serwerów minecraft i co najważniejsze dla nas - kiedy będzie dostępny mod serwera CraftBukkit. Ekipa Bukkit'a poleciała w całości na Minecon, mają swój panel i zapowiedzieli, że będzie 'live update' moda serwera.

Toby znaczyło, że mod serwera ukazałby się równolegle z premierą gry, a co znaczy, że nasz serwer zostałby przestawiony na wersję Minecraft 1.0 już w ten weekend.

Zobaczymy już wkrótce.

PS. To ostatni dzwonek na zakup gry po obniżonej cenie. Po premierze ma być drożej.
  • 0

#50 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 12:02

Ale to jak ? Po aktualizacji nie będzie można już wejść na nasz serwer za "friko" ?
  • 0

#51 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 12:22

oj tam oj tam, będzie mozna jak dotychczas
ale jak chcesz mieć czyste sumienie i jakiś cool skin postaci to musisz sie zarejestrować i opłacić grę na minecraft.net
beta kosztuje 14.95€ a finalna wersja ma kosztować ponoć 19,95€
jak kupisz betę to już nie musisz płacić za finalna wersję.
pewnie będzie też pudełkowa wersja i ma być na xbox też, ale kto to wyda i jak to będzie to nie wiem
  • 0

#52 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 07:28

to już dziś w nocy (uwzględniając różnicę czasu)

praca wre :

@Kinten CEP Hammarberg

Real love pic.twitter.com/La3g59AU

Dołączona grafika

Jens Bergensten i jego pupil
  • 0

#53 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 19 listopada 2011 - 08:45

Minecraft 1.0.0 już jest

nie ma jeszcze serwera, więc jeśli uaktualnicie grę, nie będziecie mogli wejść na nasz serwer.
mam nadzieję, że serwer będzie za chwilę.
  • 0

#54 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 19 listopada 2011 - 11:11

Ci, którzy uaktualnili grę i nie mogą się połączyć z serwerem, muszą przywrócić grę do wersji 1.81

1. ściągnijcie plik załącznika - minecraft.zip, rozpakujcie gdzieś. jest tam plik minecraft.jar
2. Klikacie Menu Start -> Uruchom
3. Wpisujecie tamm -> %APPDATA%\.minecraft\bin\
4. klikacie OK i otwiera się wam folder w którym znajduje się oryginalny plik 'minecraft.jar' 1.0
5. kopiujecie do tego folderu plik, który ściągneliście nadpisując ten znajdujący się tam.
6. powinna się uruchomić wersja gry 1,81



(Można zachować oryginalną wersję 1.0 przez zmianę nazwy pliku minecraft.jar znajdującego się w folderze.
Potem wystarczy tylko go przywrócić, żeby mieć spowrotem wersję 1.0, lub jeżeli go nie zachowacie, będzie trzeba skasować 1.81 żeby gra pobrała aktualny z sieci.)

Załączone pliki


  • 0

#55 Glucio

Glucio

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 19 listopada 2011 - 05:20

Xtyro mam kłopot.Gdy wchodze na serwer pisze mi "outdated game"
  • 0

#56 SOLAR

SOLAR

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 391 postów
  • Ską…d:NMB

Napisano 19 listopada 2011 - 05:29

Najwidoczniej musisz zupdejtować swoją wersję minecrafta :)
  • 0

#57 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 19 listopada 2011 - 07:02

@Glucio
Serwer jest nadal w wersji 1.81 taką wersję trzeba mieć żeby na niego wejść.
kiedy będzie nowa wersja serwera? mam nadzieję, że niedługo, może jutro...

@Craftbukkit Bukkit

Please stop asking for a date and time for us to finish the update. We do not know! As always, it could be 5 minutes or 10 weeks.


  • 0

#58 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 09:43

Pierwsza developerska wersja serwera pojawiła się.
sprawdziłem pobieżnie i działa. pewnie ma jeszcze masę błędów.
myślę, że nie będę czekał do oficjalnej wersji, tylko przestawię serwer już dziś.


jeśli tak, będę potrzebował 3-4 godziny na dopasowanie mapy do nowej wersji. w tym czasie serwer może działać ale żadne zmiany na mapie nie byłyby już zapisywane.

co wy na to?
  • 0

#59 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 09:46

MI pasi
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#60 SOLAR

SOLAR

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 391 postów
  • Ską…d:NMB

Napisano 20 listopada 2011 - 09:58

Jeśli Ci się chce to tak zrób :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0