Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka czy wiara?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 22 września 2008 - 04:34

jak wyzej, wierze w to ze trzeba byc dobrym czlowiekiem i nic oprocz zdrowia nie jest mi do tego potrzebne.

i pieniędzy :P
  • 0

:heart:


#22 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 22 września 2008 - 04:59

Jak opowiadała nam o tam Ojciu Pio no to sorry ciekawe jak to wyjaśnia ateiści

a co do tego maja ateisci? to ze nie wierze w boga nie znaczy ze nie wierze w jakies inne zjawiska paranormalne. Wyznawcy tej wiary wszystkie rzeczy tlumacza w sposob:
-stalo sie cos dobrego - bog dał;
-stalo sie cos zlego - bog kogos doswiadcza;
~wygrales 4 w totolotka - bog dal
~uciekl ci autobus i caly zmokles - bog cie doswiadcza
~ktos kto nie widzial od urodzenia nagle odzyskal wzrok - bog dal
~dzieci w afryce gina z glodu - bog je doswiacza !?

Na wszystko sa gotowe wymowki, bog jest sprawiedliwy ale dal ludziom wolna wole dlatego na swiecie jest tak zle. No to slucham w ktorym momencie bog byl albo jest sprawiedliwy?

Wg mnie wiara jest potrzebna tylko po to zeby ludzie nie tracili nadziei i sie nie poddawali w naprawde kryzysowych sytuacjach.

Jak moge miec inne zdanie o religii skoro Ojciec Dyrektor Rydzyk dalej ogłupia starszych ludzi ktorzy oddaja mu ostatnie pieniadze z rent zeby ten mogl sobie zmienic felgi w swoim fantomie?

A najlepsze jest to ze te dewotki ktore siedza w pierwszych lawkach to nie sa duzo lepsze od takiego rydzyka.

http://pl.youtube.co...h?v=7Pmx8sHOPA0 takich zachowan naucza biblia?

bodziu filmow o opetanych jest pelno, na samo slowo tvn te opetane staruchy reaguja alergicznie i na przemian sluchac z ich ust "k***a/pomodlil by sie pan".
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#23 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 22 września 2008 - 05:04

http://pl.youtube.co...feature=related

Ale wstyd! :D
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#24 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 22 września 2008 - 05:38

ludzie....


temat głupich starych bab to jeszcze inna para kaloszy
  • 0

:heart:


#25 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 22 września 2008 - 05:40

dokladnie ulti, nic dodac nic ujac.

Dobry przyklad ten film. Dziadek wyzywa reporterow od żydów... a co w tym obrazliwego? Moze on mysli go kogos obraza mowia do niego 'zydzie' bo zydow uwaza za gorszych, ale przecież jezeli jest chrzescijaninem to powinien milowac wszystkich bliznich, bez wzgledu na wyznanie, kolor skory, rase ..... ????
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#26 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 września 2008 - 07:20

Ja jestem czlowiekiem wierzacym...i tak czytajac wasze posty dochodze do wniosku ze nigdy ale to przenigdy nie suchaliscie Radia Maryja czy kiedykolwiek tam ks. Rydzyk mowil cos o polityce o zydach o murzynach NIE nie mowil prosze o to program :D

:00 Program nocny
2:00 Program dla USA i Kanady
3:05 Papież Polak do rodaków
3:45 Audycja dla chorych
4:05 Czytasz i więcej wiesz, czytasz i stajesz się mądrzejszy
4:45 Serwis informacyjny Radia Watykańskiego
5:00 Serwis informacyjny
5:10 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
5:45 Rozpoczęcie programu
6:00 Modlitwa Anioł Pański
6:05 Serwis informacyjny
6:10 Jutrznia
6:30 Różaniec - tajemnice bolesne
7:00 Eucharystia
7:50 Felieton akademicki
8:00 Serwis informacyjny
8:05 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
8:30 Katecheza
9:15 W Rodzinie Radia Maryja
9:45 Czytasz i więcej wiesz, czytasz i stajesz się mądrzejszy
9:50 Mogę, chcę pomóc
10:00 Serwis informacyjny
10:05 Audycja dla dzieci
10:30 Czytać, aby być mądrym
11:10 W Rodzinie Radia Maryja; Mosty - Jak przekazujemy wiarę w Rodzinie
11:45 Medytacja
12:00 Anioł Pański
12:05 Serwis informacyjny
12:10 Spotkania z Biblią
12:20 Felieton akademicki
12:30 Różaniec - tajemnice chwalebne
13:00 Serwis informacyjny
13:10 Aktualności dnia
14:00 Serwis informacyjny
14:05 Modlitwa popołudniowa z Liturgii Godzin
14:30 Radiowa lektura
14:45 Muzyka mistrzów
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:30 Czas pozdrowień
15:50 W nurcie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II
16:00 Aktualności dnia
16:15 Serwis informacyjny Radia Watykańskiego
16:30 Audycja dla młodzieży
16:57 Kartka z kalendarza Powstania Warszawskiego
17:00 Serwis informacyjny
17:10 W Rodzinie Radia Maryja
17:35 Felieton akademicki
17:45 Informacje dnia
18:00 Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Rzeszowie w Parafii Katedralnej pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy Alejach Sikorskiego 21
21:00 Serwis informacyjny
21:40 Troska Kościoła rzeszowskiego o bliźnich w potrzebie
23:30 Kompleta
23:45 Serwis informacyjny

A wiec koledzy i kolezanki ogladacie za duzo INFORMACJI NA TVP 1 a takze TVN POLSAT i tych innych.....telewizja prosi jakiegos gostka ktory na codzien bawi sie filmami i dzwiekiem zeby zmienic wypowiedz tego pana (Rydzyka) i robi to w taki sposob ze nawet nie doslyszymy sie niedociagniec w wypowiedzi, za taka fuche dostaje 500 zl i zadowolony :D

po drugie.

Bóg dal nam wolna wole (fajnie to brzmi :D) a wiec to MY wybieramy co jest dla nas dobre a co zle. mozemy to robic samodzielnie (np. ateisci...nic do nich nie mam :D) lub mozemy to robic z pewna pomoca 10 przykazan. wiara buduje czlowieka i pomaga mu wstac na nogi przez modlitwe.. Wiara jest porownywalna z wspinaczka wysokogorska (XD) jestesmy na samym szczycie ale gdzies w oddali widzimy kolejny szczyt jeszcze wyzszy i chcemy go osiagnac ale zeby to zrobic musimy zejsc wpierw do doliny....czlowiek upada bo taki jego los i wtedy pomaga ta modlitwa (mnie osobiscie pomaga czuje sie lepszy :D)

po trzecie.

Jestescie zli na Boga bo cos wam dzis nie wyszlo?? nie badzcie zalosni :) (przepraszam za to okreslenie :). Myslicie ze zycie to ma byc wieczna przyjemnosc? wiec po co mamy umierac i otrzymac za nasze trudy na tym swiecie, nagrode w postaci wiecznego zycia w raju...a jezeli nie wyslucha naszych modlitw Bóg teraz w tym momencie to mamy sie na niego obrazac i mowic 'idz sobie bo nie wygralem w totka 10 mln' ... no wlasnie w tym niewysluchaniu Bóg okazuje swoje milosierdzie..i nie wazne ze nie zrobil Bóg tego natychmiast o co poprosiles ON ci to ta za 10 15 20 lat a moze jutro pojutrze lub za godzinie (tylko trzeba sie modlic.
a to ze dzieci gloduja w Afryce... no taaaaaak napiszmy do Boga zeby zeslal nam kilka ton miesa i wody (H2O zeby nie bylo xD ) pomozmy bliznim. nieee? chyba o to chodzi w tym zyciu... to jest nasza wola ze oni gloduja tam w innych krajach.'czlowiek jest boskim wyslannikiem na Ziemi aby opiekowaj sie nia i ja zaludnial' <---najwazniejsza nasza rola w tym zyciu :D

zdeczka sie rozpisalem przepraszam (:
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#27 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 22 września 2008 - 07:42

Jesli juz jestesmy przy zaludnianiu to skoro Adam i Ewa byli jedynymi ludzmi na ziemi to czemu kazirodztwo jest zakazane? Pomine bajke o arce Noego ktory zbudowal wieeelki drewniany statek na ktory zabral po parce wszystkich zwierzat. Napewno mial wtedy bardzo napiety grafik zeby zdazyc po wszystkie, poniedzialek jechal po kangury do australii, wtorek po zyrafe do afryki a w srode moze łapal jakies tukany w ameryce (o ile ja zamieszkuja).
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#28 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 22 września 2008 - 07:45

dawniej kontynenty byly polaczone wiec nie musial do afryki jechac :D lol.gif' class='bbc_emoticon' alt=':lol:' />

nauka > wiara ;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#29 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 22 września 2008 - 07:56

no fakt o tym nie pomyslalem ale will nie mozesz byc tego do konca pewny bo mogly te kontynenty sie utworzyc w ciagu tych 7 dni ;p tylko skoro bog tak latwo i szybko wszystko stworzyl to pytanie mi sie nasuwa: po czym tu odpoczywac?
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#30 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 września 2008 - 08:11

wodny napisz ze se jaja robisz prosze prosze prosze
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#31 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 września 2008 - 08:17

NOM hhahahahahaahahah ...NIE -_-
xD

a czemu mialbym robic jaja o rydzyku pisalem serio :P
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#32 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 września 2008 - 08:26

dochodze do wniosku ze nigdy ale to przenigdy nie suchaliscie Radia Maryja czy kiedykolwiek tam ks. Rydzyk mowil cos o polityce o zydach o murzynach NIE nie mowil prosze o to program biggrin.gif


Załączony plik  sshot_2.jpg   317,45 KB   34 Ilość pobrań
I to jest bezinteresowny czlowiek? Rzygac mi sie chce widzac takie cos na pierwszej stronie .


Wejdz na pierwsza strone i zobacz ile jest audycji o polityce

a wpisz se rydzyk w wyszukiwarke na stronie radiomaryja.pl

Czy program niszczenia Polski? (2008-08-28)
Rodzaj audycji: [Aktualności dnia]
Autor: o. Tadeusz Rydzyk - założyciel WSKSiM
Adres: http://www.radiomary...cje.php?id=8984

A o czym myslisz jest ta audycja??
a te dwie ponizej???

Media (2008-07-26)
Rodzaj audycji: [Katecheza]
Autor: o. Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR
Adres: http://www.radiomary...cje.php?id=8669

O mediach (2008-08-01)
Rodzaj audycji: [Katecheza]
Autor: o. Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR
Adres: http://www.radiomary...cje.php?id=8719

Prosze Ciebie oddziel to co robi ten palant z Torunia od Boga. Naprawde Boga w to nie imeszaj.

a to ze dzieci gloduja w Afryce... no taaaaaak napiszmy do Boga zeby zeslal nam kilka ton miesa i wody (H2O zeby nie bylo xD ) pomozmy bliznim. nieee? chyba o to chodzi w tym zyciu... to jest nasza wola ze oni gloduja tam w innych krajach.'czlowiek jest boskim wyslannikiem na Ziemi aby opiekowaj sie nia i ja zaludnial' <---najwazniejsza nasza rola w tym zyciu biggrin.gif



A co powiesz na wszystkie dzieci z Downem? na wszystkie dzieci ktore rodza sie z aids z rakiem czy tez z inna choroba??
Bog tak chcial? Czy moze mysmy tak chcieli? A moze jeszcze lepiej to zinterpretujmy. tak na modle ojca rydzyka. Na pewno jego matka powiedziala kiedys brzydko i za to Bog ją pokaral takim dzieckiem...

Siejmy bracia siejmy


edit: Ostatnio zly jestem strasznie... nie odbierz bron boze tego jako atak :)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#33 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 22 września 2008 - 08:45

edit: Ostatnio zly jestem strasznie... nie odbierz bron boze tego jako atak :)



daje się odczuć :angry:
  • 0

:heart:


#34 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 września 2008 - 08:46

nie porownuje rydzyka z Bogiem najpierw pisalem o rydzyku a potem pisalem wlasne zdanie na te tematy ktore sie pojawily :D ..... a skad wiemy na co sa te konta .... moze wplaca te pieniadze na caritas lub inny dobry cel ...napewno duzo kasy dostaje od radia nawet baardzo duzoo no ale ksiadz to czlowiek to jego praca za ktora dostaje wynagrodzenie tak jak ksiadz np w szkole, musi miec za co sie ubrac samochod kupic (zeby dojezdzac i zalatwiac rozne inne wazne sprawy)... xD

a co do dzieci z roznymi chorobami taka jest Jego wola, ma zawsze wynagradzac? ( za dobro wynagradza a za zlo karze) ci co czynia zle zostana wynagrodzeni tak samo jak ci co robia dobrze?..a nawet jesli zesle chorobe na dziecko rodziny wierzacej ( co niedziele chodza do kosciola co miech na spowiedz itp) to w tym tez ma swoje zamiary(taki test wiary) Bóg daje to dlczego ma i nie zabrac? W tym okazuje swoja milosc do czlowieka ale tez chce od niego tej milosci.(poprzez modlitwe)

ps. nie jestem ministratem nie bede ksiedzem (ani papiezem xD) to moje zdanie



wiem Owi duzo pracy masz i sie denerwujesz ja tez mam duzo pracy i tez sie denerwuje ale bardzo lubie z wami pogadac na forum :) kiedys bedziesz mial wlasna firme (Bóg wie jaka ale bedzie) no i wtedy pomyslisz komu za to wszytsko podziekowac (nie liczac rodzicow i zony :P) :D :D :D :D :D.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#35 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 22 września 2008 - 08:51

nie porownuje rydzyka z Bogiem najpierw pisalem o rydzyku a potem pisalem wlasne zdanie na te tematy ktore sie pojawily :D ..... a skad wiemy na co sa te konta .... moze wplaca te pieniadze na caritas lub inny dobry cel ...napewno duzo kasy dostaje od radia nawet baardzo duzoo no ale ksiadz to czlowiek to jego praca za ktora dostaje wynagrodzenie tak jak ksiadz np w szkole, musi miec za co sie ubrac samochod kupic (zeby dojezdzac i zalatwiac rozne inne wazne sprawy)... xD

a co do dzieci z roznymi chorobami taka jest Jego wola, ma zawsze wynagradzac? ( za dobro wynagradza a za zlo karze) ci co czynia zle zostana wynagrodzeni tak samo jak ci co robia dobrze?..a nawet jesli zesle chorobe na dziecko rodziny wierzacej ( co niedziele chodza do kosciola co miech na spowiedz itp) to w tym tez ma swoje zamiary(taki test wiary) Bóg daje to dlczego ma i nie zabrac? W tym okazuje swoja milosc do czlowieka ale tez chce od niego tej milosci.(poprzez modlitwe)

ps. nie jestem ministratem nie bede ksiedzem (ani papiezem xD) to moje zdanie



wiem Owi duzo pracy masz i sie denerwujesz ja tez mam duzo pracy i tez sie denerwuje ale bardzo lubie z wami pogadac na forum :) kiedys bedziesz mial wlasna firme (Bóg wie jaka ale bedzie) no i wtedy pomyslisz komu za to wszytsko podziekowac (nie liczac rodzicow i zony :P) :D :D :D :D :D.



podziekuje tylko i wylacznie sobie, wiem to juz teraz
  • 0

:heart:


#36 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 22 września 2008 - 08:54

wodny nie obraz sie za to co zaraz napisze :D jak w tv trwam leca jakies tam msze na zywo z jakiegos kosciola to jest las beretow w roznych kolorach, bezzębne dziadki i co jakis czas sie trafia wnuczek z babcia ^^ czaisz aluzje :D?
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#37 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 września 2008 - 08:55

podziekuje tylko i wylacznie sobie, wiem to juz teraz


Bubek dobrze mowi, nie chce nikomu nigdy w zyciu nic zawdzieczac. Jedynie rodzicom i Bubkowi. Do reszty wole dojsc sam sam sam.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#38 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 września 2008 - 08:58

ok :D tylko zeby nikt nie pomyslal ze toczymy jaikies wijny religijne a raczej religijną i ze przyjade to Bialegostoku pod pretekstem Krucjaty...szanuje Twoje zdanie i mam nadzieje ze Ty moje tez szanujesz :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#39 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 22 września 2008 - 09:03

Dajmy na to przykład <_< Rodzi sie zdrowe dziecko w dość ubogiej rodzinie.Już od najmłodszych lat może odczuć na sobie piętno tej biedy, na obiady je kości z kurczaka, chodzi w używanych ciuchach.Gdy idzie do szkoły dzieci sie niego śmieją że nosi buty firmy abibbas i nie ma podręczników do szkoły.Kończy liceum z dobrymi ocenami, ale nigdzie go na studia nie chce przyjąć, przez co musi iść do pracy bo rodzice nie mogą go utrzymać, a bez wykształcenia jaka prace znajdzie...oczywiście że gównianą.I tak żyje do końca swych marnych dni pracując w biedronce.I najlepsze jest z tego że przez całe życie chodził do kościoła i próbował żyć w wierze.I co Bóg go testował, czy co ? Wynagrodził mu to jakoś ? A gdzieś na świecie żyje człowiek, któremu wisi Bóg i te wszystkie bzdety i se żyje w luksusie :| Phiii...
  • 0

#40 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 września 2008 - 09:07

jezeli taki ktos ma dobre oceny i nie chca go na ZADNE studia przyjac no cos nie tak jest w twojej wypowiedzi jezeli bedzie mial 85 % z kazdego testu maturalnego to go napewno przyjma -_- nie ma bata, skad Ty wziales wogole taki przyklad???? z filmu amerykanskiego???
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0