Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka czy wiara?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#61 fukacz

fukacz

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 574 postów
  • Ską…d:CZLDZ

Napisano 01 listopada 2008 - 01:33

ja znicz bohaterom Polskim zapalam od bodajrze 10 roku życia, coś mnie wtedy tknęło i już tak zostało. Przykro mi że tego roku nie zapaliłem bo jestem chory :(
  • 0

Dołączona grafika

NEVER GIVE UP!


#62 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 01:33

oczywiscie ze bylem na grobach bliskich! o 8:30 juz wyjechalem z domu... w sumie tylko 2 cmentarze. bylem tez na grobie zmarlego niedawno bramkarza Hutnika Kraków, mlody chlopak, walczyl z rakiem no i coz... ale pamiec nie zginie!!

@stoper: dla mnie liczy sie pamiec, a zapalenie znicza jest tego symbolem. a w boga nie wierze ale nie przeszkadza mi to....

Użytkownik pale bo lubie edytował ten post 01 listopada 2008 - 01:35

  • 0

ws2xe1.jpg


#63 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 01 listopada 2008 - 01:37

ja nie bylem na zadnym grobie i nie zapalalem zadnej zasranej lampki bo to sie gowno liczy. Liczy sie pamiec o zmarlych a do tego nie trzeba zadnych zmyslonych obrzedow.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#64 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 01:37

i co dzisiaj nie byliscie na grobach? czy byliscie tylko po to bo wam ktos kazal? czy idziecie tam dla sciemy bo tak trzeba...


Stoper zadajesz takie pytanie, jakby to 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) był dniem, kiedy to powinno się iść na groby. Przecież Święto Zmarłych (inaczej Zaduszki) jest 2 listopada, czyli jutro.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#65 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 01 listopada 2008 - 01:39

taa i nagle wszyscy niewierzacy i "ateisci" ida na groby? oO przeciez oni nie wierza wiec po co ida na groby? zapalic sobie swieczke i polozyc kwiateczek?
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#66 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 01:44

A co ma grób do wiary? Grób to mogiła. Ma ona upamiętniać zmarłych i nic więcej. Równie dobrze ciało można poddać kremacji i mieć taką mogiłę w domu w postaci urny z prochami. ReV dobrze napisał, że liczy się pamięć, ale niektórzy, w tym i ja, wolą wyrazić tę pamięć idąc na grób i postawić świeczkę.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#67 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 01:46

taa i nagle wszyscy niewierzacy i "ateisci" ida na groby? oO przeciez oni nie wierza wiec po co ida na groby? zapalic sobie swieczke i polozyc kwiateczek?


wlanie moze po to stoper! bo nawet taki szatan jak ja 1 do roku sie zbierze i wykona magiczny rytual zapalenia znicza, tego mnie uczono od dziecka i tak juz zostanie.
  • 0

ws2xe1.jpg


#68 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 03:07

amen ! :good:
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#69 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 04:00

stoper to ze ktos (np ja) "nie wierzy" w organizacje jaka jest kosciol katolicki, to nie znaczy ze nie wierzy w Boga :]
Ja na grobach jestem ale zawsze pozniej/wczesniej niz listopad bo nie ma dla mnie miejsca w aucie.
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#70 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 04:04

Ja niestety nie poznalem moich dziadkow ze strony matki. Ale o nich pamietam (z opowiadan) to ze nie zapale raz na rok swieczuszki i nie pojde na grob nie oznacza tego ze mam ich gleboko gdzies. Moze gdybym ich choc troche poznal to bym jakos inaczej do tego podchodzil tak to poprostu mam ich w swojej pamieci.

I wierzacym nie jestem. Dla mnie Bog to cos w stylu postaci z basni/bajek opowiadanych przez rodzicow dziecia :P

Użytkownik KoRniK edytował ten post 01 listopada 2008 - 04:06

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#71 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 04:14

Buk to takie drzewo nie ?
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#72 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 04:15

i ja zapalilem pare zniczy na grobach dziadkow :D pomodlilem sie za Nich no i co tu duzo mowic '4 ever in my mind' tak jak Kornik, nigdy ze swoimi dziadkami nie gadalem ale z opowiesci babć i zdjec wiem jacy byli....liczy sie pamiec i tylko ona.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#73 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 02 listopada 2008 - 09:09

Nie czaje cie stoper, co ma pojscie na groby z wiara? Czy musze chodzic z rozancem i codziennie albo co tydzien biegac do kosciola zebym mogl pojsc i zapalic swieczke na grobie lub tylko postac przy nim i powspominac jakies rzeczy o ile sie tego kogos pamieta? Jak napisala polowa przede mna: chodzi o pamiec. U mnie przy wejsciu na cmentarz nie ma bramek ktore zaczynaja pikac jak przejdzie przez nie ktos niewierzacy. Nie ide sie tam do boga modlic. Wiele rzeczy w tej religii jest dla mnie bzdurą ale nie mam nic przeciwko takiemu swietu ani przeciwko zadnym innym swietom tym bardziej ze czesto ma sie wtedy wolne od pracy/szkoly.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#74 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 02 listopada 2008 - 11:14

ale wy macie mozgi wyprane.
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#75 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 listopada 2008 - 12:47

Stoper ale co jest nie tak?
Pójście na grób to nie jest jakiś obrzęd. To jest coś jak tradycja rodzinna, choć dzisiaj rzadko wybierają się ludzie rodzinami, a częściej indywidualnie, albo z dziewczyną/chłopakiem (co tu uważam za jakiś dziwny odchył).

Można się przyczepić, że ludzie idą tylko w ten jeden, dwa dni na groby, a nie w inny zwykły dzień z tych pozostałych 363-4 dni.

Pójście na grób w Dzień Wszystkich Świętych, bądź w Święto Zmarłych to jak uczczenie dni 24, 25 i 26 grudnia - tradycja.
Albo innym przykładem może być Sylwester - po co idziecie świętować? Ktoś wam kazał, czy zmusił was do wypadu na zabawę i wypicia alkoholu do nieprzytomności tej nocy? ... mmm ?

W listopadzie zapalam znicz poprzez szacunek do zmarłej osoby, a w grudniu odpalam rakietę dla frajdy z powodu nadejścia Nowego Roku. Proste. (choć teraz pytanie, które z tych dwóch "obrzędów" wydaje się głupsze, bezsensowne, dziwne ?)

Użytkownik MilczaR edytował ten post 03 listopada 2008 - 12:51

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#76 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 03:31

wychodzi na to ze kto ma inne zdanie niz stoper ma wyprany mozg. zaraz sie chyba pojde biczowac i reszcie tez bym radzil.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#77 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 03:46

Post Milczara podsumowal wszystko. LUDZIE. Nie chcecie to nie wierzcie w Boga, nie chodzcie na groby i na sile swoimi postami nie przekonujcie innych, bo to wy bedziecie z tego rozliczeni po śmierci.
btw a i tak kazdy obchodzi swieto bozego narodzenia czy wielkanoc, bo zbiera sie rodzina, prezenty,zarcie,picie, a wszystkich swietych to chyba ostatnie swieto gdzie sie ludzie w miare modlą.
Ten temat powinien juz dawno byc zamkniety,bo jedni beda na sile przekonywac drugich.

DOWN

Kocham takie posty w stylu ROTFL bez zadnego uzasadnienia ani nic. Zalozcie jeszcze temat dotyczacy polityki, calkiem bedzie zabawa !

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 03 listopada 2008 - 03:56

  • 0

#78 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 03 listopada 2008 - 03:52

ROTFL
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#79 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 03 listopada 2008 - 04:03

ale wy macie mozgi wyprane.


wieksze jest prawdopodobienstwo ze to jedna z 20 osob ma wyprany mozg niz 19 z 20;] wiec ja bym sie tu klucil kto tu ma mozg wyprany...
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#80 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 03 listopada 2008 - 04:12

ilu tutaj jest naukowcow to szok.
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0